Номінація на Державну премію України в галузі науки і техніки у 2020 році.

Робота, що пропонується на конкурс, вносить значний вклад у розвиток матеріалознавства. Важливим є те, що встановлені у роботі закономірності управління структурою та властивостями багатоелементних матеріалів використовуються на практиці для виконання замовлень кінцевих користувачів матеріалів в Україні, КНР, Європи. 

Так, сучасними вимогами для ряду технічних завдань є створення сплавів з питомою вагою менше 8 г/см3 для робочих температур 1200 оС. Авторам роботи вдалося створити низку багатокомпонентних сплавів на основі системи Nb-Ti-Al, легованих  Cr Mo Zr Si, які задовольняють сучасні вимоги до жароміцних конструкційних сплавів. Для них встановлено закономірності регулювання у широких межах фазовим складом, механічними властивостями, жаростійкістю та знижено щільність сплавів з робочою температурою 1200 оС до 6,34 г/см3. Розроблено багатокомпонентні сплави на основі системи Nb-Ti-Al-Cr-Zr-Mo-Si для отримання виробів як литвом, так і деформацією. Для ряду сплавів відпрацьована технологія лазерного зварювання. Отримані результати задовольнили потреби ряду замовників.

Здобуті наукові та практичні результати авторів роботи заслуговують високої оцінки та присудження Державної премії України в галузі науки і техніки у 2020 році.